Vak: Statistiek 2 credits: 5
- Vakcode
- CTVH24STATIS2
- Naam
- Statistiek 2
- Studiejaar
- 2025-2026
- ECTS credits
- 5
- Taal
- Nederlands
- Coördinator
- M.E.F. Apol
- Werkvormen
-
- Practicum / Training
- Werkcollege
- Toetsen
-
- Statistiek 2 Practicum - Overige toetsing
- Statistiek 2 Theorie - Computer, organisatie ToetsCentrum
Leeruitkomsten
Deze module kent de volgende leeruitkomsten:
Je voert voor een gegeven of door experimenten verkregen dataset lineaire en niet-lineaire regressie (gewone en multiple) uit, interpreteert de data en past modelselectie toe.
Je gebruikt voor optimalisatie van factoren voor een gegeven proces simultane Design of Experiment (DoE) methoden, waarbij je het juiste design kiest en m.b.v. regressie en modelselectie (Surface Response Method) het optimum lokaliseert.
Je gebruikt voor optimalisatie van factoren voor een gegeven proces univariate en multivariate sequentiële optimalisatie methoden (Binair, Fibonacci, Simplex en gemodificeerde Simplex), en weet hiermee het optimum te lokaliseren.
Je selecteert de geschikte technieken en methoden bij een screening fase en bij een detail optimalisatiefase.
Je gebruikt matrixalgebra als onderdeel van optimalisatie van procesparameters en kunt hiermee de kwaliteit van een experimenteel design bepalen.
DAS competenties
Competentie
Niveau (I-IV)
Onderzoeken
I
Experimenteren
II
Ontwikkelen
I
Beheren
Adviseren
Instrueren | Begeleiden | Doceren | Coachen
Leidinggeven | Managen
Zelfsturing
Inhoud
Opgenomen in opleiding(en)
School(s)
- Instituut voor Life Science & Technology