Vak: Vaardigheden: communicatie met specifieke doelgroepen credits: 2

Vakcode
MHVB25VLL3B2
Naam
Vaardigheden: communicatie met specifieke doelgroepen
Studiejaar
2025-2026
ECTS credits
2
Taal
Nederlands
Coördinator
M.S. Kaper
Werkvormen
  • Hoorcollege
  • Practicum / Training
Toetsen

Leeruitkomsten

De student: 

  • Past in een gesimuleerde situatie zelfstandig communicatievaardigheden toe om gezondheidsvaardigheden, autonomie en zelfmanagement te bevorderen bij specifieke zorggroepen binnen een mondzorgkundig behandelplan. 

 

CanMEDS rollen: 

  • 1 Vakinhoudelijk handelen 

  • 2 Communicatie 

  • 3 Samenwerking 

  • 5 Maatschappelijk handelen 

 

Competentieniveau: verdiepend. 

Inhoud

In het derde studiejaar van de opleiding Mondzorgkunde volg je communicatieonderwijs gericht op ouderen en patiënten uit specifieke doelgroepen. Deze onderwijseenheden hebben een verbinding met CLL Gerodontologie en specifieke groepen. Je ontwikkelt in zes practica patiëntgerichte communicatievaardigheden gericht op ouderen en specifieke doelgroepen. Dit wordt getoetst middels een communicatieassessment.   

De communicatiepractica omvatten een inleidend college over gedeelde besluitvorming en zelfmanagement bij specifieke doelgroepen, en een inleidend college over interculturele communicatie, zes practica, het opnemen en reflecteren op een video van een gesprek met een (simulatie) patiënt en een assessment. De nadruk ligt op het begrijpelijk communiceren van behandelopties en het bevorderen van zelfmanagement bij patiënten. Je oefent vaardigheden via rollenspelen met simulatiepatiënten en ontvangt feedback van docenten en medestudenten. Je maakt een video-opname van een rollenspel met een simulatiepatiënt en reflecteren hierop. Het maken en reflecteren op deze video-opname is een voorwaardelijke opdracht om deel te nemen aan het assessment. Practica duren 2-3 uur met 30-60 minuten voorbereidingstijd. De toetsvorm is een assessment. Je aanwezigheid bij de zes communicatiepractica is verplicht. Je mag maximaal één practicum missen, bij twee gemiste practica volgt een reparatieopdracht. Bij meer dan twee gemiste practica word je uitgesloten van deelname aan de toetsing. 

Opgenomen in opleiding(en)

School(s)

  • Academie voor Gezondheidsstudies