Vak: Psychologie in Praktijk – Gedragsverandering in groepen 2.1A credits: 5

Vakcode
TPVB24GVG21A
Naam
Psychologie in Praktijk – Gedragsverandering in groepen 2.1A
Studiejaar
2025-2026
ECTS credits
5
Taal
Nederlands
Coördinator
S. Bahrami
Werkvormen
  • Hoorcollege
  • Werkcollege
Toetsen
  • Actieve participatie - Actieve participatie
  • Opdracht (schriftelijk verslag) - Opdracht

Leeruitkomsten

Competenties
Beinvloeden van gedrag  
Praktijkgericht onderzoeken van gedrag  
Professioneel Werken – Helder Denken  
Professioneel Werken – Kritisch brongebruik  
Professioneel Werken – Ethische verantwoording en afweging
Body of Knowledge  

Niveau: A

Leeruitkomsten
De student onderzoekt binnen een semi-professionele context met behulp van deskresearch, kwalitatieve dataverzamelingstechnieken en verworven kennis over trainingsontwerp in groepsverband op een ethische en voorgestructureerde wijze en met verworven psychologische en methodologische kennis een bestaande training binnen het domein "Mens & Maatschappij" en beschrijft de methode, resultaten en conclusie van dit onderzoek in een schriftelijk verslag.   
a. De student gebruikt in groepsverband relevante basiskennis uit de psychologie om de leerbehoeften van de doelgroep te inventariseren en te analyseren welke factoren hierop van invloed zijn.
b. De student past verschillende manieren van deskresearch toe, maakt hierin individueel passende keuzes t.a.v. kwalitatief goede en kwalitatief minder goede bronnen en past hierbij consequent en correct de APA-richtlijnen toe bij de individueel gekozen bronnen in het schriftelijk groepsverslag.  
c. De student stelt in groepsverband een onderzoeksvraag op, die voortvloeit uit de praktijksituatie en deskresearch en operationaliseert die in een passend kwalitatief meetinstrument binnen een passende en ethisch verantwoorde onderzoeksopzet.   
d. De student analyseert en beschrijft in groepsverband de onder de doelgroep van de training verzamelde kwalitatieve data thematisch.  
e. De student ordent, beoordeelt en weegt in groepsverband de leerbehoeften van de doelgroep af en bepaalt welke factoren hierop het meest van invloed zijn en doet dit aan de hand van de geanalyseerde informatie vanuit de deskresearch en kwalitatief onderzoek, waarin de beperkingen van het onderzoek opgenomen zijn.
 

Inhoud

Je gaat in Psychologie in Praktijk - Gedragsverandering in groepen 2.1A aan de slag met het onderzoeken van een bestaande training/workshop. De cursus start met het volgen van die bestaande training/workshop. In de verplichte bijeenkomsten leer je vaardigheden om een praktijkgericht onderzoek uit te kunnen voeren met behulp van literatuur en interviews. In een groep van 4 à 5 studenten ga je de geleerde vaardigheden onder begeleiding van een docent toepassen met als doel een bestaande training/workshop te analyseren op inhoud, werkzaamheid (leerdoel) en aansluiting bij de doelgroep. Naast deze bijeenkomsten ben je zelfstandig en met je groep bezig met het uitvoeren van de opdracht. Deze cursus sluit je af met een onderzoeksrapport, waarin je samen met je groepsgenoten komt tot een verantwoording van het gewenste gedrag. Voorafgaand aan de toetsing krijg je feedback op de onderdelen van het onderzoeksrapport van studiegenoten en de begeleidende docent.

 

Opgenomen in opleiding(en)

School(s)

  • Academie voor Sociale Studies