Vak: Patient-centered communication & Community of Practice credits: 5
- Vakcode
- FYVB25PCCCOP
- Naam
- Patient-centered communication & Community of Practice
- Studiejaar
- 2025-2026
- ECTS credits
- 5
- Taal
- Nederlands
- Coördinator
- M. van Ark
- Werkvormen
-
- Hoorcollege
- Practicum / Training
- Werkcollege
- Werkvorm 1
- Toetsen
-
- COP, ISD, Workshop - Actieve participatie
- Leerproces PCC-COP - Presentatie
- Voorwaardelijke opdracht - Opdracht
Leeruitkomsten
Patient Centred Communication
3CD-C. 20. De student kan, in het kader van een fysiotherapeutisch consult, zelfstandig in voor de cliënt begrijpelijke taal en conform de regels van professionele communicatie een advies-/counselinggesprek voeren met de client (LU1)
3CD-C. 31. De student kan in het kader van geïndiceerde en/of zorggerelateerde preventie zelfstandig, in voor de cliënten begrijpelijke taal en conform de regels van professionele communicatie, cliënten en hun naasten en/of andere betrokkenen mondeling informeren over gezondheid bevorderend gedrag en de eigen verantwoordelijkheid van de cliënten daarin. (LU2) 3CD-C. 45. De student kan in het kader van geïndiceerde en/of zorg gerelateerde preventie zelfstandig, in voor de cliënten begrijpelijke taal en conform de regels van professionele communicatie, schriftelijk voorlichting geven aan cliënten en hun naasten en/of andere betrokkenen (dit leerdoel is alleen relevant voor pijn educatie) (LU3)
- De student maakt in contact met de eindgebruiker/cliënt weloverwogen gebruik van technieken uit Motiverende gespreksvoering en pijneducatie (LU4)
Community of Practice
3CD-FH. 111. De student kan, uitgaande van beschreven casuïstiek, zelfstandig een fysiotherapeutisch onderzoek uitvoeren ten behoeve van een cliënt met complexe problemen/comorbiditeit.
3CD-FH. 159. De student kan uitgaande van de bevindingen uit het fysiotherapeutisch onderzoek, zelfstandig een fysiotherapeutische diagnose formuleren.
3CD-FH. 183. De student kan, uitgaande van beschreven casuïstiek, zelfstandig een fysiotherapeutisch behandelplan opstellen ten behoeve van een cliënt met complexe problemen/comorbiditeit.
3CD-FH. 230. De student kan, uitgaande van beschreven casuïstiek, zelfstandig een fysiotherapeutische behandeling uitvoeren bij een cliënt met complexe problemen/comorbiditeit.
3OD-Sam 21. De student kan onder supervisie van een docent binnen de COP in het samenwerkingsproces vanuit de eigen deskundigheid een bijdrage leveren aan het oplossen van een gezondheidsprobleem van een cliënt.
Patient-centered Communication & Community of Practice
INT 3CD-C 7: De student kan binnen deze module zijn communicatie en gedrag aanpassen aan de culturele achtergrond en specifieke situatie van de patiënt.
INT 3CD-FH 7: De student kan de informatie uit Engelstalige vakliteratuur in zijn klinisch handelen integreren.
BD-PH-HMCZ-R1 De student kan reflecteren op het eigen gedrag door middel van 1) het eigen gedrag objectief waarnemen; 2) het eigen gedrag benoemen; 3) het eigen gedrag verhelderen; 4) het eigen gedrag verklaren en 5) de verkregen inzichten toepassen om het eigen professioneel handelen te verbeteren.
Inhoud
In deze cursus gaat de student zich verdiepen in de patiënt met complexe problematiek. Deze cursus bestaat uit twee delen. Het deel Patient-Centered Communication betreft theoretische en praktische kennis en vaardigheden over verschillende gespreksvaardigheden die toegepast worden tijdens het methodisch handelen van de fysiotherapeut, waaronder pijneducatie en motivational interviewing. Binnen het deel Community of Practice zullen praktische vaardigheden van het fysiotherapeutisch methodisch handelen en klinisch redeneren in complexe situaties geoefend worden. Binnen de Community of Practice worden kennis en ervaring gedeeld rond een bepaald thema of vakgebied om met elkaar te leren en te reflecteren op het eigen handelen om zo beter met de problemen en uitdagingen in de praktijk om te gaan.
Opgenomen in opleiding(en)
School(s)
- Academie voor Gezondheidsstudies